A rendezvényről:

I. Lajos Vilmos badeni őrgróf

Utolsó csatája

A hadisikerek után azonban Lajos Vilmos súlyos vitába keveredett Lipót császárral a badeni hercegi öröködés kérdésében, mivel az uralkodó megtagadta az őrgróftól a választófejedelmi méltóság (Kurwürde) megadását, ami a főnemesi osztályba való felemelkedést jelentette volna. Mégis sikerült kiegyezniük, és az őrgróf továbbra is megmaradt a császár szolgálatában.

Lajos Vilmos herceg síremlékeAmikor kitört a spanyol örökösödési háború (1701–1714), Badeni Lajos őrgróf ismét hadba vonult. 1704 augusztusában a höchstädti csatában, a Schellenberg mellett a franciák ellen harcolva súlyosan megsebesült. Hazaszállították Rastattba. Többé már nem állt taplra. Még két és fél évig élt. 1707. január 4-én halt meg, befejezés előtt álló hercegi palotájában.

Lajos Vilmos őrgrófot a badeni plébániatemplomban (Stiftskirche Baden-Baden), az őrgrófi család sírboltjában temették el. Síremléke barokk oltár formáját idézi, körülötte az igazságosságot, vitézséget és bölcseséget jelképező szobrokkal. Belső szerveit a lichtentali kolostorban, a középkori badeni őrgrófok temetkezőhelyén helyezték el.

A török háborúkban szerzett gazdag hadizsákmány és aranykincs (Türkenschatz, Türkenbeute) ma a karlsruhei kastély múzeumában tekinthető meg.



Szóljon hozzá!....>>>>

Hadtörténelem: